Podsumowanie 4 kolejek III ligi seri A i I rundy ligi kadetów

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek kadeta i IV kolejki rozgrywek seniora. Przyszedł czas na małe podsumowania.

Zacznijmy od rozgrywek III ligi serii A. W czterech meczach III ligi niestety udało nam się wygrać tylko jeden mecz z Jokerem Piła 3-2, przegrywając pozostałe mecze z Mosińską Jedynką, MKS MDK Trzcianką i LUKS Wilkami Wilczyn w stosunku 1-3.

Podsumowując te mecze można stwierdzić, że w meczu z Mosiną będącym pierwszym naszym meczem w tej klasie rozgrywkowej zapłaciliśmy „frycowe” przegrywając po dobrej grze. Następnie zwycięstwo z Piłą (jednym z faworytów do awansu) trochę nas zaskoczyło w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Jadąc pełni optymizmu do Trzcianki na zaległy mecz w piątek 23 października o mały włos sprawilibyśmy niespodziankę doprowadzając do tie – breaka, ostatecznie przegraliśmy jednak 1- 3 tracąc kolejne punkty (a w tie- breaku mogłoby być różnie). Sobotę 24 października graliśmy z Wilczynem, gdzie fizycznie nasz zespół wytrzymał 2 sety, a ten mecz był najłatwiejszy z czterech rozegranych spotkań. Po czterech kolejkach zajmujemy 7 przedostatnie miejsce w lidze, ale oczywiście się nie załamujemy i liczymy na to, że nasza praca treningowa w końcu przyniesie efekt. Na pocieszenie można powiedzieć, że do tej pory graliśmy z pierwszą czwórką naszej ligi, a te trzy pozostałe mecze będą dla nas bardzo istotne w walce o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej - aktualna tabela znajduje się w zakładce tabele – seniorzy.

Rozgrywki juniorów młodszych -  kadetów, zakończyły pierwszą rundę. W kadetach na cztery spotkania trzy wygraliśmy przegrywając jedno. Wygraliśmy po 3 – 0 z Piastem Krotoszyn i Siatkarzem Jarocin, 3 -1 z Tornadem Kalisz, przegrywając jedno spotkanie z MKS MOS Turek 2 -3. Ogólnie z tej rundy można być zadowolonym, z wyjątkiem wpadki z MOS, ale myślę, że w drugiej rundzie powinno być lepiej zwłaszcza, że wszystkie mecze gramy w Turku. Podsumowując pierwszą  rundę -  na razie ciężko pracujemy po to aby szczyt formy przyszedł na finał Mistrzostw Wielkopolski, który będzie rozegrany w dniach 13-14 luty 2010 roku. Niemniej jednak zdajemy sobie sprawę, że najpierw trzeba wygrać grupę eliminacyjną żeby w półfinale trafić na zespół z 3 miejsca.

O pierwsze miejsce w tej grupie rywalizowali będziemy z Tornadem Kalisz, a o  miejsce premiowane awansem do półfinału powalczą Piast Krotoszyn z MOS-em Turek. Siatkarz Jarocin w naszej grupie jest tylko dostarczycielem punktów.

Tabela naszej grupy  znajduje się w zakładce tabele kadetów

data 01-11-2009