Cele UKS JAN - POL na sezon 2009/2010 według Prezesa A. Malczewskiego

Celem naszego klubu na sezon 2009/2010 w kategorii Seniora jest wygrywanie jak największej liczby spotkań. Natomiast pozostałe cele sportowe to: zdobycie Mistrzostwa Województwa w kategorii Kadeta i awans w tej kategorii do rozgrywek szczebla centralnego czyli Ćwierćfinałów – Półfinałów i Finałów Klubowych Mistrzostw Polski.

Zdaję sobie sprawę z tego, że poprzeczka postawiona jest wysoko, ale nam chodzi o ciągły rozwój tych chłopców. W kadecie cały zespół to rocznik 1994, czyli mamy 2 lata na zdobycie medalu na Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej, niemniej jednak ten zespół ma potencjał i już w tym roku postaramy się powalczyć o jak najlepszy wynik w Polsce. W Wielkopolsce powinniśmy walczyć o złoty medal z MUKS Jokerem Piła, który jak co roku ściągnął do tej kategorii wiekowej ( w większości rocznik 1993) z całej Polski perspektywicznych chłopaków. W III lidze seniorów postanowiliśmy przejąć miejsce od Gostynia z uwagi na fakt, iż 15 - latkowie startujący nominalnie w kategorii Kadeta prezentują już na tyle wysoki poziom, że  w tym sezonie powinniśmy spokojnie utrzymać się w lidze, a w przyszłym walczyć w barażach o II ligę z dużymi szansami na sukces.

W zespole seniorów jesteśmy dodatkowo wzmocnieni 4 starszymi zawodnikami, 1 juniorem i 3 seniorami, którzy w miarę swoich możliwości będą pomagali swoim młodszym kolegom.

Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w III lidze, i niestety przegraliśmy po dobrym meczu z Mosiną, która w tym roku wzmocniona zawodnikami II ligowego UAM-u Poznań powinna powalczyć o baraże. Ja natomiast liczę na udany rewanż w Turku, bo było blisko wyniku 2 – 3 w Mosinie.

data 09-10-2009